- Aktualności -

Niezwykły koncert Oratorium „Kazimierz Pułaski” Włodzimierza Korcza.

17/04/2022

Dzięki staraniom naszego stowarzyszenia PCHM udało się zdobyć środki finansowe z, aby w dniu 8 maja 2022r. o godz. 18 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbył się niezwykły koncert. Oratorium „Kazimierz Pułaski” Włodzimierza Korcza do słów Moniki Partyk jest kolejnym, po oratorium „Święty” poświęconym Janowi Pawłowi II dziełem wokalno-instrumentalnym na wielki aparat wykonawczy. Inspiracją do powstania dzieła jest 250-rocznica odzyskania niepodległości i wyjątkowych wydarzeń związanych z Konfederacją Barską na ziemi rzeszowskiej. Jedna z ważniejszych bitew odbyła się na Pobitnem, obecnie dzielnicy Rzeszowa, w której uczestniczył dowódca konfederacki, późniejszy bohater walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Kazimierz Pułaski.

Wykonawcami koncertu będą znakomici soliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny oraz Grzegorz Wilk. Towarzyszyć im będą: Włodzimierz Korcz - fortepian, Przemyska Orkiestra Kameralna wsparta muzykami Filharmonii Podkarpackiej, połączone chóry: Strzyżowski Chór Kameralny, Chór Nauczycielski „Akord” ZNP i SCK w Mielcu oraz Podkarpacki Chór Męski, który jest jednocześnie organizatorem koncertu. Recytacja tekstów i prowadzenie: aktor Andrzej Ferenc. Całością będzie dyrygował Grzegorz Oliwa.

Koncert został dofinansowany dzięki naszemu projektowi „Naszym celem Niepodległa Polska” ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Drugim strategicznym sponsorem jest Gmina Miasto Rzeszów, które dofinansowało koncert z programu „Kultura 2022” gminy Miasta Rzeszów.

Wstęp na koncert za zaproszeniami, które będą do odebrania w kasie Rzeszowskich Piwnic k/ Ratusza. Zapraszamy.

Niepodległa WDK TVP Rzeszów


«POWRÓT

Aby zalogować się do strefy dla chórzystów wpisz poniżej hasło

Zaloguj

Anuluj

Nieprawidłowe hasło