- Aktualności -

„Piosenki lwowskie” w naszym wykonaniu.

26/11/2020

Stowarzyszenie Podkarpacki Chór Męski zaprasza do obejrzenia i wysłuchania nagrania 6 piosenek nawiązujących do folkloru lwowskiego. Nagranie będzie finalnym efektem projektu - zadania publicznego pod nazwą „Podkarpacki Chór Męski śpiewa piosenki lwowskie” zleconego i dofinansowanego przez Województwo Podkarpackie w ramach programu Mecenat Kulturalny - II edycja.
Poprzez projekt nasze Stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę młodszego pokolenia na nieznany im folklor lwowski, zaś osobom już wcześniej znającym tamtejszą kulturę odświeżyć to wspomnienie przy pomocy współczesnej aranżacji na chór męski, kwartet smyczkowy, fortepian, akordeon i klarnet. Piosenki nawiązują do folkloru miejskiego i mogą kojarzyć się z popularnymi niegdyś filmami z udziałem między innymi Szczepcia i Tońcia. Przypomniane w latach 80-tych ubiegłego stulecia produkcje filmowe nawiązujące do folkloru lwowskiego, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Zainteresowanie to jednak z czasem opadło, a na naszą uwagę na pewno zasługują pieśni, zapisane w gwarze lwowskiej, które opisując życie mieszkańców miasta ukazują jego koloryt, piękno i wielki dorobek kulturalny i społeczny.
Kierownictwo artystyczne nad projektem sprawuje nasz dyrygent prof. dr hab. Grzegorz Oliwa, znany chórmistrz, prowadzący obok Podkarpackiego Chóru Męskiego również Strzyżowski Chór Kameralny stale współpracujący z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Chór Nauczycielski AKORD działający przy ZNP i SCK w Mielcu.
Nagranie będzie dostępne od dnia 30 listopada 2020 r, na naszym profilu youtube, stronach Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Podkarpackiego Chóru Męskiego oraz w mediach społecznościowych.«POWRÓT
Podkarpacie WDK


Aby zalogować się do strefy dla chórzystów wpisz poniżej hasło

Zaloguj

Anuluj

Nieprawidłowe hasło